Opieka Położnej

 

Opieka realizowana jest przez doświadczoną położną środowiskowo-rodzinną Anetę Głos. Każda pacjentka może skorzystać z jej pomocy po uprzednim złożeniu podpisanej deklaracji wyboru położnej POZ. Opieka położnej realizowana jest w przychodni w uzgodnionym wcześniej terminie lub w uzasadnionych medycznie przypadkach możliwa jest wizyta położnej w domu pacjentki.

Zakres świadczeń opieki położnej POZ obejmuje:

  1. Edukację przedporodową - od 21. tygodnia ciąży, aż do terminu rozwiązania, spotkania edukacyjne położnej z pacjentką mogą odbywać się z raz w tygodniu (do 31. tygodnia ciąży) lub dwa razy w tygodniu (od 32. tygodnia aż do rozwiązania). Edukacja przedporodowa ma na celu zarówno praktyczne jak i teoretyczne przygotowanie pacjentki do porodu, połogu, karmienia piersią oraz rodzicielstwa. Korzystanie z edukacji przedporodowej nie jest obowiązkowe.
  2. Wizyty patronażowe - Pierwsza wizyta patronażowa odbywa się nie później niż 48 godzin po opuszczeniu szpitala przez matkę i dziecko. Kolejne wizyty patronażowe przeprowadzane są do szóstego tygodnia życia dziecka.
  3. Wizyty położnej POZ w opiece pooperacyjnej nad kobietami po operacjach ginekologicznych i onkologiczno-ginekologicznych. Opieka położnej obejmuje okres od momentu wypisu ze szpitala, aż do całkowitego zagojenia się rany pooperacyjnej.

W celu uzgodnienia terminu wizyt położnej POZ należy skontaktować się z rejestracją przychodni lub bezpośrednio z położną w godzinach jej pracy.

Aneta Głos
dyplomowana położna środowiskowo-rodzinna